Podsumowanie XX edycji konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne”.
W dniu 30 marca 2023 roku podsumowaliśmy XX edycję konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne” organizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówce.
Celem konkursu było zaangażowania uczniów i ich środowisk do aktywnego poznania swojej małej ojczyzny. Podobnie jak w poprzednich edycjach, honorowy patronat nad konkursem objęli:
• Podkarpacki Kurator Oświaty,
• Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski,
• Muzeum Okręgowego w Rzeszowie,
• Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów.
W uroczystości, w Zespole Szkół Nr 2 w Nienadówce, uczestniczyły: Pani Ewa Koprowicz –Nowak, Pani Joanna Sowińska ekspertki do spraw UE Europe Direct, pani Elżbieta Nowak Prezes ZNP, nauczyciele, rodzice, nagrodzeni uczniowie oraz sponsorzy.
Na konkurs wpłynęło 239 prac z 29 szkół z województwa podkarpackiego. Rywalizacja toczyła się
w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej, oraz w kategoriach ze względu na formę pracy: praca plastyczna, literacko – historyczna oraz informacyjno – promocyjna.
Z tą sporą liczbą prac, zmierzyła się komisja konkursowa w składzie: Pani Krystyna Ożóg, Pani Anna Osiniak, Pani Agata Dziadosz - nauczycielki Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce, Pan Piotr Ożóg nauczyciel Zespole Szkół w Trzebusce oraz Pan Andrzej Pasierb emerytowany nauczyciel, znawca
i miłośnik Ziemi Sokołowskiej
Wybór był bardzo trudny ze względu na ilość i różnorodność prac, które wpłynęły na konkurs. Kryteriami oceny były zawartość merytoryczna pracy, forma wykonania, estetyka i staranność, oraz oryginalność.
Jury nagrodziło 18 prac, 39 wyróżniło oraz przyznało 4 nagrody specjalne.
Kategoria plastyczna
kl. IV-VI
I miejsce- Kamila Wilk kl.VI Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łowisku, opiekun: Magdalena Delekta
II miejsce - Emilia Gawron kl.V Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie Małopolskim, opiekun: Monika Kuceł
III miejsce- Katarzyna Kielar kl.V Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie, opiekun: Wioletta Piątek
kl.VII- VIII
I miejsce - Wiktoria Sobolewska kl. VIII Szkoła Podstawowa im. Ks. Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim opiekun: Anna Lenart - Kulg
II miejsce - Łukasz Szot VIII c Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim opiekun: Sławomira Winiarska
III miejsce - Aleksandra Krzak kl. VII - Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 12 Rzeszowie, opiekun: Bożena Sobek
Kategoria: literacko- historyczna
kl.IV-VI
I miejsce - Patrycja Surowiec kl. V Zespół Szkół W Trzebusce, opiekun: Małgorzata Krupa
II miejsce -Zofia Świerat kl. IV Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusini, opiekun: Małgorzata Januszewska
III miejsce- Oliwia Pikor kl. V Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., opiekun: Sławomira Winiarska
kl. VII-VIII
I miejsce Mateusz Ożóg kl. VII a Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., opiekun Barbara Skóra –Czachor
II miejsce Krzysztof Piróg kl. VIII Zespół Szkół im. Mieczysława Lachora w Górnie, opiekun Monika Ślońska
III miejsce Adam Wąs kl. VIII Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskie, opiekun Bernadeta Sałek
Kategoria: informacyjno – promocyjna
kl.IV-VI
I miejsce Maksymilian Bajek VI a Szkoła Podstawowa im. Ks. Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim, opiekun Halina Kotula
II miejsce Aleksandra Kołodziej kl. VI Zespół Szkół nr 1 w Stobiernej, opiekun Katarzyna Ożóg
III miejsc Emilia Rybak kl. VI Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Wólce Niedźwiedzkiej, opiekun Monika Jodłowska
kl.VII –VII
I miejsce Kinga Bałamut kl.VII Zespół Szkół Nr 1 w Nienadówce, opiekun Barbara Kołodziej
II miejsce Wiktoria Stępień kl.VIII Zespół w Łące, opiekun Małgorzata Mikłoś
III miejsce Grzegorz Sobkiewicz kl. VIII e Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II
w Stalowej Woli, opiekun Marzena Kozioł
Nagrody specjalne
Jakub Ściuk kl. VI c Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, opiekun Barbara Dobrzańska
Maksymilian Mazur kl. IV a Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Leżajsku, opiekun Małgorzata Czyż - Czerwonka
Maja Matuła kl. VI Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebosi, opiekun Marta Nizioł
Martyna Maślanka kl. V Zespół Szkół Nr 1 w Nienadówce, opiekun Małgorzata Sztorc
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom.
Rozdanie nagród uświetniły występy gości specjalnych: Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”, z kierownikiem zespołu Panem Marcinem Zychem oraz gimnastyczek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Rzeszowa: Kingi Ożóg i Agnieszki Wnuk.
Dziękujemy Panu Bogdanowi Kaczmarowi dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Rzeszowie za ufundowanie nagród dla wybranych laureatów oraz objęcie konkursu honorowym patronatem.
Podziękowania dla Pani Ewie Koprowicz – Nowak z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct za objęcie honorowym patronatem naszego przedsięwzięcia oraz ufundowanie nagród.
Pani Elżbiecie Nowak za przybycie na podsumowanie konkursu oraz ufundowanie nagrody dla jednej z uczestniczek konkursu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, którzy czuwają nad rozkwitem talentów pisarskich i artystycznych swoich uczniów, rodzicom wspierającym dzieci chcące rozwijać własne pasje i talenty. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy do dalszej współpracy.
Informujemy, że konkurs „Moja miejscowość i region są piękne” znajduję się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych w roku szkolnym 2022/2023 przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.
Organizatorzy:
Iwona Słobodzian,
Krystyna Ożóg,
Marzena Kabaj